تور مجازی و کاربرد آن در صنعت ساخت

تور مجازی، یا تور 360 عبارت است از تعدادی عکس پانورامیک 360 درجه که به نحو مناسبی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و برای پیمایش بین آنها ابزارهای مناسبی همچون لینک یا لیست یا نقشه در نظر گرفته شده است.
تجهیزات جدید در عکاسی 360 درجه و قابلیت های جدید نرم افزاری باعث شده است که برای تور مجازی کاربردهای ویژه و جدیدی در صنعت ساخت و به خصوص پروژه ها ایجاد شود. تور مجازی، این امکان را به وجود می آورد که بررسی و مشاهده وضعیت پروژه و مقایسه آن با زمان های قبل به صورت جامع و کامل صورت گیرد و ابزار مناسبی برای کنترل و مدیریت پروژه است.

تور مجازی از تعدادی عکس پانورامیک 360 درجه تشکیل می شود
عکس 360 درجه

برای پروژه های در حال اجرا، تور مجازی به پایش و مستندسازی پیشرفت پروژه کمک می کند. هر عکس 360 درجه حاوی اطلاعات تصویری زیادی است که با تکرار برداشت در نقاط مشخص، می تواند پیشرفت را در بازه های زمانی مختلف مشاهده کرد. 

نمونه ای از تور مجازی برای پروژه های در حال ساخت در اینجا نشان داده شده است:

برای پروژه های ساخته شده (یا دارایی)، تور مجازی کاربردهای مختلفی دارد. از کاربردهای اصلی آن، ایجاد محتوای آموزشی مخصوصاً برای ایمنی و بهداشت و همچنین تعمیرات و نگهداری است. 

با توسعه تور مجازی و ایجاد امکانات ثبت و گردش فرم های اطلاعاتی می توان در فاز عملیاتی نیز در هر دو بخش HSE و تعمیرات و نگهداری از این ابزار استفاده کرد. 

در نمونه زیر، یک پروژه صنعتی در حین راه اندازی مستند شده است:

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تور مجازی و دریافت خدمات عکاسی و تهیه تور و همچنین آموزش تهیه تور مجازی با ما تماس بگیرید. 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟